Новини

28-11-2022 | 09:35

В Україні стартує ХІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка На виконання Указу Президента України «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 571, в Україні стартувало наймасовіше інтелектуальне змагання митців художнього слова. Сьогодні, як ніколи, Україна потребує молодих талановитих письменників, журналістів, які творчою працею спонукатимуть громадянське суспільство до побудови сильної, незалежної держави на засадах толерантності й гідності. Конкурс дає можливість молодому поколінню ще раз звернутися до поетичного спадку Великого Кобзаря, продемонструвати високий рівень своєї творчості. Урочисте відкриття ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбулося 20 жовтня 2022 року у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти (перегляд урочистостей за покликанням:  http://vippo.org.ua/view_news.php?id=3638).       26 листопада 2022 року в громаді відбувся ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка для учнів 5-11 класів. У ньому взяло участь 12 учнів із 5 закладів загальної середньої освіти (Носівський ліцей № 1 – 3 учні, Носівська гімназія № 2 – 3, Носівська гімназія № 3 – 1, Носівський ліцей № 5 – 4, Досліднянська гімназія - 1).     Переможцями конкурсу стали Олександр Оксимець, учень 5 класу Носівського ліцею № 1, Віталіна Шубіна, учениця 7 класу Носівської гімназії № 2, Анастасія Сорока, учениця 10 класу Носівської гімназії № 1, Владислава Золотар, учениця 11 класу Носівського ліцею № 5.     Тож щиро вітаємо учнів та їхніх наставників: Тетяну Зеленяк, Світлану Золотар, Софію Киричок, Людмилу Оношко - з цією  перемогою. Бажаємо всім учасникам і учасницям наснаги, нових творчих звершень!

"Твій дім": учасники освітнього процесу Носівської ТГ долучилися до радіодиктанту національної єдності-2022

09-11-2022 | 16:04

У День української писемності та мови відбувся традиційний Радіодиктант національної єдності. Текст диктанту був присвячений рідному дому, авторкою якого стала письменниця і режисерка Ірина Цілик, а читала диктант акторка Ада Роговцева. Сам текст диктанту, справді, торкнув кожну душу, особливо тих, хто через війну покинув або втратив рідний дім... Кожний, хто долучився до написання, перейнявся особистим болем за нашу рідну Україну. Цьогоріч до написання диктанту приєдналися і ті люди, для яких це вперше. Диктант для них став не стільки нагодою перевірити свої знання, а й початком гарної щорічної традиції єдності з українським народом. Освітянські колективи нашої громади також активно долучилися до цієї акції. Писали учні, педагоги закладів освіти, працівники дитячих садочків, Відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Носівської міської ради.  Адже ми - українці! Коли ми єдині, то ми сильні і непереможні! Дякуємо за можливість написання Богові та Збройним Силам України!!!

Освіта в умовах війни: для громад відбувся навчальний семінар в межах проєкту Фонду Ганса Зайделя

07-11-2022 | 09:24

У Чернігові 3 листопада для представників громад області відбувся семінар на тему «Забезпечення освітнього процесу в освітніх закладах територіальних громад за умов війни. Формування локальної освітньої політики». Це вже третя діалогова зустріч, що проходить на Чернігівщині в межах проєкту «Підвищення ефективності та результативності діяльності територіальних громад за умов війни: виклики та відповіді» за підтримки Фонду Ганса Зайделя. Участь у відкритті семінару, організованого Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації, взяли заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Іванов та перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш. Упродовж двох днів представники місцевого самоврядування та державної влади за участі провідних національних експертів із питань територіального розвитку ділитимуться досвідом та поглиблять знання, напрацьовуючи оптимальні варіанти відповідей на актуальні в нинішніх умовах проблеми. Під час зустрічі учасники говорили з профільними експертами про формування локальної освітньої політики в громаді під час війни та в післявоєнний період у контексті чинного законодавства. Серед запланованого — проведення SWOT–аналіз стану системи освіти в громадах, ознайомлення з наявними можливостями фінансування проєктів із відновлення освіти за допомогою грантових коштів. У роботі семінару взяла участь начальник Відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Носівської міської ради Наталія Тонконог. Четверту діалогову зустріч проєкту організатори планують провести у грудні цього року на тему: «Фінанси територіальної громади за умов воєнного стану». Загалом у ході навчальних семінарів учасники аналізують місцевий досвід управління територіями за умов війни, вивчають експертні напрацювання на предмет взаємного корегування та знайомляться з кращими іноземними практиками з відбудови територій, планування розвитку у післявоєнний період та опрацьовують можливості їхньої адаптації до українських реалій.

Форум партнерської взаємодії у період воєнного стану

01-11-2022 | 09:44

У рамках співпраці ГО «Українська агенція інноваційного розвитку» та Центру освітніх реформ «Наші діти» у мальовничому куточку Закарпаття проходив триденний форум, який зібрав очільників громад, заступників міських голів, керівників освітянських відділів з Харківської, Закарпатської, Волинської, Житомирської, Кіровоградської, Львівської, Вінницької, Івано-Франківської, Сумської, Луганської, Черкаської та Чернігівської областей. Чернігівщину на форумі представляла Наталія Тонконог, начальник Відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Носівської міської ради. Програма форуму була надзвичайно насиченою, а головне така зустріч стала надзвичайно корисною для її учасників у формуванні партнерської взаємодії в подоланні викликів в гуманітарній сфері,перспектив всебічної європейської інтеграції. Крім того, цей захід сприяв формуванню традицій ефективної співпраці, обміну досвідом, технологіями та кращими практиками у вирішенні гуманітарних питань на рівні місцевого самоврядування у період воєнного стану.