Новини

28-11-2022 | 09:35

В Україні стартує ХІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка На виконання Указу Президента України «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 червня 2011 року № 571, в Україні стартувало наймасовіше інтелектуальне змагання митців художнього слова. Сьогодні, як ніколи, Україна потребує молодих талановитих письменників, журналістів, які творчою працею спонукатимуть громадянське суспільство до побудови сильної, незалежної держави на засадах толерантності й гідності. Конкурс дає можливість молодому поколінню ще раз звернутися до поетичного спадку Великого Кобзаря, продемонструвати високий рівень своєї творчості. Урочисте відкриття ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбулося 20 жовтня 2022 року у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти (перегляд урочистостей за покликанням:  http://vippo.org.ua/view_news.php?id=3638).       26 листопада 2022 року в громаді відбувся ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка для учнів 5-11 класів. У ньому взяло участь 12 учнів із 5 закладів загальної середньої освіти (Носівський ліцей № 1 – 3 учні, Носівська гімназія № 2 – 3, Носівська гімназія № 3 – 1, Носівський ліцей № 5 – 4, Досліднянська гімназія - 1).     Переможцями конкурсу стали Олександр Оксимець, учень 5 класу Носівського ліцею № 1, Віталіна Шубіна, учениця 7 класу Носівської гімназії № 2, Анастасія Сорока, учениця 10 класу Носівської гімназії № 1, Владислава Золотар, учениця 11 класу Носівського ліцею № 5.     Тож щиро вітаємо учнів та їхніх наставників: Тетяну Зеленяк, Світлану Золотар, Софію Киричок, Людмилу Оношко - з цією  перемогою. Бажаємо всім учасникам і учасницям наснаги, нових творчих звершень!

09-11-2022 | 16:04

"Твій дім": учасники освітнього процесу Носівської ТГ долучилися до радіодиктанту національної єдності-2022

У День української писемності та мови відбувся традиційний Радіодиктант національної єдності. Текст диктанту був присвячений рідному дому, авторкою якого стала письменниця і режисерка Ірина Цілик, а читала диктант акторка Ада Роговцева. Сам текст диктанту, справді, торкнув кожну душу, особливо тих, хто через війну покинув або втратив рідний дім... Кожний, хто долучився до написання, перейнявся особистим болем за нашу рідну Україну. Цьогоріч до написання диктанту приєдналися і ті люди, для яких це вперше. Диктант для них став не стільки нагодою перевірити свої знання, а й початком гарної щорічної традиції єдності з українським народом. Освітянські колективи нашої громади також активно долучилися до цієї акції. Писали учні, педагоги закладів освіти, працівники дитячих садочків, Відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Носівської міської ради.  Адже ми - українці! Коли ми єдині, то ми сильні і непереможні! Дякуємо за можливість написання Богові та Збройним Силам України!!!

07-11-2022 | 09:24

Освіта в умовах війни: для громад відбувся навчальний семінар в межах проєкту Фонду Ганса Зайделя

У Чернігові 3 листопада для представників громад області відбувся семінар на тему «Забезпечення освітнього процесу в освітніх закладах територіальних громад за умов війни. Формування локальної освітньої політики». Це вже третя діалогова зустріч, що проходить на Чернігівщині в межах проєкту «Підвищення ефективності та результативності діяльності територіальних громад за умов війни: виклики та відповіді» за підтримки Фонду Ганса Зайделя. Участь у відкритті семінару, організованого Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації, взяли заступник начальника Чернігівської ОВА Дмитро Іванов та перша заступниця голови обласної ради Ніна Лемеш. Упродовж двох днів представники місцевого самоврядування та державної влади за участі провідних національних експертів із питань територіального розвитку ділитимуться досвідом та поглиблять знання, напрацьовуючи оптимальні варіанти відповідей на актуальні в нинішніх умовах проблеми. Під час зустрічі учасники говорили з профільними експертами про формування локальної освітньої політики в громаді під час війни та в післявоєнний період у контексті чинного законодавства. Серед запланованого — проведення SWOT–аналіз стану системи освіти в громадах, ознайомлення з наявними можливостями фінансування проєктів із відновлення освіти за допомогою грантових коштів. У роботі семінару взяла участь начальник Відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Носівської міської ради Наталія Тонконог. Четверту діалогову зустріч проєкту організатори планують провести у грудні цього року на тему: «Фінанси територіальної громади за умов воєнного стану». Загалом у ході навчальних семінарів учасники аналізують місцевий досвід управління територіями за умов війни, вивчають експертні напрацювання на предмет взаємного корегування та знайомляться з кращими іноземними практиками з відбудови територій, планування розвитку у післявоєнний період та опрацьовують можливості їхньої адаптації до українських реалій.

01-11-2022 | 09:44

Форум партнерської взаємодії у період воєнного стану

У рамках співпраці ГО «Українська агенція інноваційного розвитку» та Центру освітніх реформ «Наші діти» у мальовничому куточку Закарпаття проходив триденний форум, який зібрав очільників громад, заступників міських голів, керівників освітянських відділів з Харківської, Закарпатської, Волинської, Житомирської, Кіровоградської, Львівської, Вінницької, Івано-Франківської, Сумської, Луганської, Черкаської та Чернігівської областей. Чернігівщину на форумі представляла Наталія Тонконог, начальник Відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Носівської міської ради. Програма форуму була надзвичайно насиченою, а головне така зустріч стала надзвичайно корисною для її учасників у формуванні партнерської взаємодії в подоланні викликів в гуманітарній сфері,перспектив всебічної європейської інтеграції. Крім того, цей захід сприяв формуванню традицій ефективної співпраці, обміну досвідом, технологіями та кращими практиками у вирішенні гуманітарних питань на рівні місцевого самоврядування у період воєнного стану.  

30-09-2022 | 18:13

Переддень професійного свята у світлинах.

23-09-2022 | 12:50

Шановні працівники позашкільної освіти!!!

Шановні працівники закладів позашкільної освіти! Прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем працівників позашкільної освіти! Адже відомо, що позашкільна освіта – важлива ланка неперервної освіти, яка допомагає дітям та учнівській молоді виявити власні здібності, творчо їх розвивати. Саме до вас поспішають дітлахи не тому, що треба, а тому, що цікаво, захопливо, емоційно й корисно, і тому, що ваша педагогічна майстерність та відданість своїй справі перетворюють кожен день вихованців у день позитиву та пізнання нового. Вам є чим пишатися: кожен з вас особистість творча, справжній професіонал, майстер своєї справи. Про це свідчать ваші власні перемоги на конкурсах і здобутки ваших вихованців. Дорогі позашкільники, бажаємо вам міцного здоров’я, злагоди й любові, терпіння і мудрості, щоб ніколи не згасало світло вашої душі, тепло вашого серця до улюбленої професії. Нехай життя буде наповнене любов’ю вихованців та повагою їхніх батьків, підтримкою колег, теплотою рідних і близьких. Миру, здоров'я, благополуччя, творчих ідей у вашій благородній справі! З повагою Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту Носівської міської ради              

09-09-2022 | 12:37

Вітання з професійним святом!!!

Шановні спортсмени, тренери, працівники організацій та установ фізичної культури і спорту, ветерани та шанувальники спорту! Щиро вітаємо всіх Вас з Днем фізичної культури і спорту України! Важко переоцінити значення фізичної культури у повсякденному житті, адже школа спорту культивує в людині життєво необхідні якості – вміння чітко формулювати ціль та послідовно її досягати, шляхетність, ефективна співпраця в команді. Бажаємо всім тренерам і наставникам талановитих, наполегливих вихованців, ще більше перемог та злетів, палких уболівальників та усіляких життєвих гараздів. Ви з честю продовжуєте традиції з виховання фізично загартованого та здорового молодого покоління, адже фізичне виховання – це здоров’я нації. Зичимо спортсменам наполегливості і наснаги, удачі та підкорення нових спортивних висот в ім’я процвітання України! Нехай Ваш приклад буде поштовхом для масового розвитку фізкультури і спорту, взірцем для юних жителів нашої громади.

01-09-2022 | 11:20

З новим 2022-2023 навчальним роком!

1 Вересня – День знань, початок нового навчального року, старт нових здобутків, сміливих сподівань та звершень. Цьогоріч це свято проходить у непростий час, в умовах повномаштабної війни в Україні. Хочеться побажати, щоб цей день не був причиною печалі, а запам'ятався довгоочікуваними добрими зустрічами, новими цікавими знайомствами. Дорогі учні! Нехай День знань надихне вас на нові досягнення, а прийдешній навчальний рік дасть тверду опору для подальших життєвих перспектив! Високих оцінок, безпечного навчання, легких контрольних, цікавих уроків та домашок, вірних друзів, з якими все, що вже було сказано, легко здійсниться! Шановні вчителі! Вам довірено найбільше багатство нашої країни – діти. Нехай ваш досвід і професіоналізм, творчий та інтелектуальний потенціал у справі навчання і виховання підростаючого покоління слугуватимуть фундаментом для розбудови України! Чекаємо разом з вами, коли у школах на перервах зазвучить дзвінкий сміх, а не сигнали повітряної тривоги… Щастя, міцного, здоров’я, натхненної праці та творчих успіхів. Усім мирного неба та радісних світанків.

13-07-2022 | 15:33

Як здійснюється зарахування дитини-переселенця до 1 класу в 2022-2023 навчальному році

ПІДГОТОВКА ДО 2022/23 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ: ЯК ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЗАРАХУВАННЯ ДИТИНИ-ПЕРЕСЕЛЕНЦЯ ДО 1 КЛАСУ   Із урахуванням безпекової ситуації діти у 2022/2023 навчальному році можуть навчатися у закладах освіти, в яких вони навчалися до початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну, за умови, якщо такий заклад працює. Діти також можуть навчатися у закладах освіти за місцем їхнього тимчасового перебування. Для цього один із батьків, опікунів або інших законних представників має подати до закладу освіти, який обслуговує територію проживання дитини, заяву (особисто, електронною поштою, факсом або іншим зручним способом для заявника).  До заяви додається: копія та оригінал свідоцтва про народження дитини або документ, що посвідчує її особу (за наявності); оригінал або копія медичної довідки за формою № 086-1/о. Водночас наголошуємо батькам, законним представникам дитини-переселенця, що в умовах воєнного стану за можливості подається один із нижче перерахованих документів: довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; довідку про звернення за захистом в Україні; посвідчення біженця; посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист. Якщо у дитини-переселенця відсутнє свідоцтво про народження або інший документ, що підтверджує особу дитини, вона зараховується до закладу освіти без свідоцтва чи іншого документа, що підтверджує особу дитини.  Нагадаємо, Державна служба якості освіти закликає засновників і керівників шкіл звернути підвищену увагу на створення безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану.

04-07-2022 | 09:49

Держава надає психологічну, медичну, правову допомогу та надає притулок

27-04-2022 | 14:39

   Останній дзвоник підводить підсумки навчального року та знаменує подолання чергової сходинки у вашому житті. У цей веселий і водночас сумний день хтось попрощається зі школою лише на літо, а хтось вирушить у доросле життя і покине стіни рідного навчального закладу назавжди. Для випускників останній шкільний дзвоник – це початок дороги у нове, доросле життя, в якому щодня доведеться робити самостійний вибір та відповідати за свої вчинки. Україні сьогодні, як ніколи, потрібні роботящі руки, розумні голови, дбайливі господарі, люди нової генерації та високодуховні громадяни. Нехай же чекають вас попереду нові вершини та нові досягнення! У вирі життя не забувайте вчителів, які подарували вам не лише знання, але і тепло сердець, частинку власної душі.    Низький уклін вам, дорогі освітяни, вихователі та наставники. Силою вашої думки та теплом душі твориться майбутнє держави.    Вітаю і батьків сьогоднішніх випускників, які разом із своїми дітьми пройшли цей довгий і непростий шлях; раділи їх успіхам, переймалися невдачами, підтримували у важку хвилину. Нехай же ваші діти стануть справжніми людьми, гідними поваги.    Бажаю миру нашій Україні. Дітям - щасливих шкільних років та чудових літніх канікул, дорослим - терпіння і віри в ці складні часи.    Нехай останній дзвоник пролунає в кожному серці з вірою в Перемогу! З повагою начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Наталія ТОНКОНОГ

21-02-2022 | 11:09

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

"Рідна мова - це душа народу, це показник унікальності народу, це його культура, історія, розвиток. Держава без мови - вже не держава, а територія." Міжнародний день рідної мови був започаткований у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Там же було вирішено підтримувати мовне та культурне розмаїття планети.  Наразі існує така статистика: із 6 тисяч мов, які нині існують, половина з них перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Тому ЮНЕСКО звертає увагу людства на це важливе питання комунікації між народами.    Розпорядження "Про відзначення Міжнародного дня рідної мови" в Україні було видано в 2002 році. З того часу ми маємо ще один день пошанування рідної мови в освітніх і культурних закладах, у спільнотах, просвітницьких організаціях, школах, садочках і в кожній родині зокрема.