05 січня 2023

Шановні колеги!

 

Повідомляємо, що відповідно до Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 471, одним із пріоритетних завдань Уряду є цифрова грамотність українців, завдяки чому планується, що 6 млн українців зможе пройти програму цифрової грамотності.

Цифрова грамотність є одним із пріоритетних напрямків розвитку держави. В умовах повномасштабної та гібридної інформаційної війни росії проти України громадянам важливо опиратися ворожій пропаганді, вміти відрізняти фейки та максимально ефективно використовувати цифрові технології для перемоги й особистої безпеки та сприяння сталості розвитку. Під час війни цифрові навички є однією з конкурентних переваг для пошуку віддаленої роботи, апскілінгу або рескілінгу (покращення кваліфікації чи перенавчання). Цифрова грамотність дозволить проживати в країні зручніше: опанувавши цифрові навички, кожен українець зможе отримувати державні послуги онлайн, якісно підвищить рівень життя, впевнено користуватиметься соціальними мережами та інтернетом.

У 2021 році розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03 березня 2021 року № 167-р схвалено Концепцію розвитку цифрових компетентностей та затверджено план заходів з її реалізації, одним із заходів якого визначено проведення інформаційних кампаній, спрямованих на популяризацію цифрових технологій в цілому та цифрових навичок та цифрових компетентностей, зокрема серед населення, на національному, регіональному та місцевому рівні.

У тому ж році Мінцифри проведено місяць цифрової грамотності. Цього року через економне споживання електроенергії інформаційна кампанія стартуватиме у форматі тижня цифрової освіти.

У зв'язку із цим інформуємо про проведення інформаційної кампанії «Тиждень цифрової освіти», яка тривала з 05 по 11 грудня 2022 року та реалізовувалася в межах проєкту Мінцифри Дія.Цифрова освіта з метою допомоги українцям посилити цифрові навички, щоб потужніше проявляти себе в професії, швидше навчатися, легше спілкуватися з рідними на відстані, а також бути в безпеці онлайн. Проєкт Дія.Цифрова освіта охоплює національну платформу з розвитку цифрових навичок Дія.Цифрова освіта з понад 90 безоплатними освітніми серіалами та тестами на цифрову грамотність, а також розгалужену мережу з 6000 партнерських офлайн-хабів цифрової освіти.

Пропонуємо взяти участь у заходах з популяризації проєкту Дія.Цифрова освіта, зокрема:

• проведенні заходів з ознайомлення громадян з платформою Дія.Цифрова освіта https://osvita.diia.gov.ua/, у тому числі з освітніми серіалами, розміщеними на ній;

• розміщенню на вебсайтах, доступних інформаційних платформах та соціальних мережах посилання на сайт Дія.Цифрова освіта (https://osvita.diia.gov.ua/) або ж на конкретні обрані освітні матеріали платформи. Детальну інформацію з усіма комунікаційними матеріалами розміщено за посиланням: https://bit.ly/3EDJboZ.

Рекомендований перелік серіалів, які в час війни мають особливо важливе значення:

* Основи кібергігієни https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene

* Кіберняні https://osvita.diia.gov.ua/courses/cybernanny

* Обережно! Кібершахраї https://osvita.diia.gov.ua/courses/attention-cyberfraudsters

* Як громаді стати цифровою https://osvita.diia.gov.ua/courses/digitalcommunities

* Регіональна цифрова трансформація

https://osvita.diia.gov.ua/courses/regional-digital-transformation

* Психологічна підтримка себе та близьких для цивільних

https://osvita.diia.gov.ua/courses/psihologicna-pidtrimka-sebe-ta-blizkih-dlacivilnih

* Робота з емоційним вигоранням https://osvita.diia.gov.ua/courses/robota-z-emocijnim-vigorannam

* Оперативна допомога при ПТСР

https://osvita.diia.gov.ua/courses/operativna-dopomoga-pri-ptsr.

Додатково інформуємо про сторінки у соцмережах проєкту Дія.Цифрова освіта:

Facebook https://www.facebook.com/diia.education

● Instagram https://www.instagram.com/diia.education

Стратегічний партнер національного проєкту Дія.Цифрова освіта –  швейцарсько-українська Програма EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.

Переглядів:78